Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

 


FOLYO BASKILAR

Folyo; baskısı / ölçüsü/uygulama/fiyatı/İzmir/tasarımı/ajans 


Folyo; reklam dünyasının olmazsa olmaz reklam elemanlarındandır. Reklam tarihi boyunca folyoların kalitesi, ölçüleri değişmiş ancak folyo reklam piyasasındaki yerini asla kaybetmemiştir. Folyo, gerek cam, kompozit, Dakota, pleksi, sac, polikarbon vb birçok malzeme üzerine kaplama yapılmaktadır. Ayrıca kesim ve bas kes dediğimiz teknik ile direk yazı, tabela gibi uygulamalarda da kullanılmaktadır.


Bu özelliğinden dolayı folyo reklam dünyasının içinde sürekli olmuştur. Folyolar Avrupalı ve Çin malı olarak ayrılmaktadır. Kaliteleri yapışmasına, baskı tutuşuna göre değişmektedir. Folyolar baskıları diğer malzemelere göre daha iyi göstermektedir. İç mekan ve dış mekan olarak kullanılmaktadır.


Folyo uygulaması kullanılan boya, folyonun kalitesi ve baskı süresine göre dayanıklılık göstermektedir. Altı aydan Üç yıla kadar kullanım ömrü olan folyolar vardır. Özellikle araç kaplamalarında kullanılan folyolar Cast folyodur ve uzun ömürlü folyo olarak bilinmektedir.


Folyolar hem renklerine göre hazır üretilen ve sadece beyaz renk olan folyolardır. Renkli folyolar kesim ve kaplama folyosu olarak kullanılmakta, beyaz folyolar baskı folyosu olarak kullanılmaktadır.


Folyo üzerine serigraf ve tampon baskı yapılarak da kullanılmaktadır. Her malzemeye yapışan folyo cinsi farklıdır. Folyolar çıkartma olarak da kullanılmaktadır. Baskı ölçüleri büyük ebat olmakla beraber daha sonra bas kes dediğimiz baskı tekniğinde aynı ürün büyük ebat basılarak daha sonra özel kesim yapılmaktadır.


Mavi Yeşil Ajans; İzmir ve Türkiye’de folyo baskı, montaj ve uygulamalar yapan, kaliteli, çözüm odaklı, yaptığı işin arkasında duran bir firmadır. Şirket prensibi olarak ucuz folyo ve boya kullanılmamaktadır.