Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

 


Logo / tasarım / ajans / anlamı / firma / ajans / kurumsal
Logo… kendi küçük anlamı büyük kelime. Logo şirketlerin kendilerini her mecrada temsil edilmesini sağlayan görsel ve yazılı nesnedir. Logo tasarımı firmalar için vazgeçilmezdir.

Sizin için logo tasarımı vazgeçilmezdir ama tasarım yaptırdığınız ajans için aynı önemi taşıyor mu peki ? İnsanların bakışları yüzde yetmiş resimleri yüzde otuz yazıları görür öncelikle. O açıdan logo tasarımı yapılırken bu mantık dikkate alınmalıdır. Günümüzde logo tasarımı oldukça önemli hale gelmiş olmasına rağmen, bazı insanların ne olacak ya bitane bina resmi koy iki cızık at al sana logo söylemi uzun süre daha eskimeyeceğe benzer. Ama hakikat öyle bir cızık atmayla olmaz işte.  
Logo tasarımında amblemin şeklinin anlamı, yazı karakterinin ifadesi, renk tonlarının hassasiyeti, tasarımın naif bir hal alması olmazsa olmazdır. Size ‘’abi logonuz güzel olmuş ne anlama geliyor’’ diye sorulduğunda ‘’ya sorma kardeşim çocuğun adının ilk harfi benim adımın ilk harfi birazda eğik yatık işte öle ama güzel oldu dimi ben yaptım’’ dediğinizde karşınızdaki için için güler size. Şuna bak ya bide güzel oldu diyor bu ne abi ya…

İşte bu tarz sorularla karşılaşmadan her bir şeklin ve rengin anlamını uzun uzadıya sırabilayabileceğiniz, karşınızdakinin en ince ayrıntısını kımıldamadan dinleyeceği ve sonunda da çok güzel olmuş nerden düşündün abi diye sorduğunda ‘’ Mavi Yeşil Ajans’a gittim. Logo ihtiyacım var dedim. Abi hikayeni anlatırmısın bize dediler birer kahve içene kadar ben anlattım onlar not aldılar. Sonunda da böyle bir tasarım yaptılar işte.  

Mavi Yeşil Ajans İzmir’de Logo tasarımını, profesyonel ekip ve creative tasarım ile sizler için hazırlamaktadır. Sizde bir kahve içmeye gelin hikayenizi anlatın. Son noktayı biz koyalım.